Bezpieczna Klinika

W ramach programu Bezpieczna Klinika promujemy podstawowe zasady bezpieczeństwa zabiegowego, miejsca, które warto polecać. Chcemy też ostrzegać przed nieprzemyślanymi zachowaniami, skutkami powikłań, a także nieetycznych zachowań na rynku.

Czy poprosilibyście przypadkowego znajomego, by wszczepił wam w ciało implant? A sąsiadkę, żeby napromieniowała was wysoką dawką energii? Nie? Dlaczego?

Rosnąca popularność i dostępność zabiegów estetycznych, w tym tych zaliczanych do medycyny estetycznej, powoduje, że coraz trudniej zorientować się, co jak działa i jakie niesie skutki. Wiele osób myśli, że wszycie pod skórę nici czy zniszczenie komórek własnego ciała to to samo, co pomalowanie paznokci. I że skutecznie i bezpiecznie może taki zabieg wykonać każda osoba, która zajmuje się poprawą wyglądu, upiększaniem ciała.

Od kilkunastu lat przyglądamy się rynkowi estetycznemu, rozmawiamy z lekarzami, kosmetologami, pacjentami. Choć trudno nie zachwycać się rozwojem możliwości powstrzymywania efektów starzenia, naprawiania defektów, a nawet poprawiania urody, zauważamy też rosnące zagubienie pacjentów. Co zrobić, by czuć się i wyglądać lepiej? Komu zaufać? Jak i o co pytać, by uzyskać satysfakcjonujące odpowiedzi?

Zapraszamy do wspólnej refleksji nad tym, jak decydując się na poprawę urody osiągnąć cel, a nie narazić się na poważne kłopoty.

Ogólnopolski Program Edukacyjny Bezpieczeństwa Zabiegów Medycyny Estetycznej

Program Bezpieczna Klinika jest ogólnopolską kampanią społeczną na rzecz bezpieczeństwa zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wskazujemy, iż świadome korzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej i bezpieczeństwo zabiegów to wyzwanie dla wszystkich – zarówno pacjentów, jak i lekarzy.

Misją Programu jest promowanie wiedzy na temat możliwości, przebiegu i skutków zabiegów medycyny estetycznej oraz placówek świadczących takie zabiegi na najwyższym dostępnym poziomie.
Podstawową platformą edukacyjną jest strona BezpiecznaKlinika.pl oraz media dołączające do Programu i publikujące merytoryczne treści. Będą one sukcesywnie udostępniane w prasie, radiu i telewizji, internecie i mediach społecznościowych, a także podczas konferencji, szkoleń i spotkań branżowych.

Program wspierany jest przez Ambasadorów – znane postaci angażujące się w promocję zdrowego stylu życia i odpowiedzialnego korzystania z medycyny estetycznej.

Na stronie BezpiecznaKlinika.pl znajduje się baza Klinik - Partnerów Programu. Placówki, które do niego przystąpiły są uznanymi klinikami i gabinetami medycyny estetycznej, które cechuje przestrzeganie najwyższych standardów i które zatrudniają doświadczonych specjalistów. Obecność kliniki w programie to znak, że kwestie staranności, troski o pacjenta i bezpieczeństwa zabiegowego są w w tej placówce priorytetem.

 

Bezpieczny zabieg   Bezpieczny pacjent

Kim jesteśmy?

Program Bezpieczna Klinika jest ogólnopolską kampanią społeczną na rzecz bezpieczeństwa zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Świadome korzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej i bezpieczeństwo zabiegów to wyzwanie dla wszystkich – zarówno pacjentów, jak i lekarzy.
Misją Programu jest promowanie wiedzy na temat możliwości, przebiegu i skutków zabiegów medycyny estetycznej oraz placówek świadczących takie zabiegi na najwyższym dostępnym poziomie.

Newsletter